Tren Bileti Satış

Tren Bileti Satış

YHT Hızlı Tren bileti satış ve tren bilet iptali işlemleriniz için 444 82 33 numaralı TCDD müşteri hizmetleri telefonunu arayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda seyahatiniz sırasında, Gar veya İstasyonlarda olası problemler için anında ve acil olarak bu numarayı arayarak destek alabilirsiniz.

Ayrıca online olarak TCDD ve e-devlet web siteleri üzerinden bilet satın alma, rezervasyon ve iptal yapabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Resmi web sitesindeki duyuruda; yukarıda adı geçen sitelerden hariç sitelerde, TCDD logosunun kullanıldığını, bu sitelere itibar edilmemesi gerektiği, şu anda satış ve rezervasyon işleminin sadece yukarıda adı geçen iki web sitesinden yapılabileceği belirtilmiştir.

TCDD'ye ait EYBİS (Elektronik Yolcu Bilet İşlemleri Sistemi)  ile birlikte tren biletleri online platformda rezerve edilebilir hale gelmiştir. Bu kapsamda hem TCDD'nin kendi bünyesindeki kurumlardan hem de acentalara paylaştığı ekranlar vasıtasıyla satışlar yapılabilmektedir. 

TCDD Danışma Hattı

3 büyükşehir için hizmet veren ayrıca danışma hatları bulunmaktadır. Yolcular bu hatlarla da yapmak istedikleri yolculuk ve tren seferleriyle ilgili danışabilirler.

  • ANKARA 0312 309 05 15
  • İSTANBUL 0216 348 80 20
  • İZMİR 0232 484 86 38

Hızlı Trenin Yayılmasıyla ile birlikte, Online Tren Bileti ihtiyacı çoğalıyor Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan hızlı tren projeleri, trene olan talebin artmasına ve günümüzde internetin fazla kullanılmasından dolayı da "online tren bileti" talebinin artmasına neden oldu.