Bölgesel Trenler

Ada Bölgesel - Adapazarı Gebze Treni

Kocaeli'nin önemli ilçelerinden biri olan Gebze ile Sakarya ilinin merkez ilçesi Adapazarı arasında günlük çalışan bölgesel trendir. Bu hat Marmara Bölgesinin en önemli iki sanayi şehri olan Sakarya ile Kocaeli'yi birbirine bağlar. Ada Bölgesel, Sakarya'dan başlayarak Gebze'ye uzanan önemli bir ulaşım koridorudur. Yolcular için hem pratik hem de uygun fiyatlı bir ulaşım seçeneği sunarken, bölgenin ekonomik ve sosyal hayatına da katkı sağlar. Numarasız vagon uygulamasının geçerli olmadığı Adapazarı - Gebze Treni günde 5 sefer çalışıyor. Biletlerinizi istasyonlardan, uygulama üzerinden veya web sitesinden satın alabilirsiniz. Bölgesel trenler için son 5 dakikaya kadar bilet satışı oluyor.

bölgesel trenler İstanbul Bölge

Tren Saatleri

Adapazarı'ndan Gebze'ye Gebze'den Adapazarı'na
06.25 07.30
09.50 11.05
13.40 13.15
17.40 17.30
20.50 20.40

 

Nerelerde Duruyor?

Bu yolculukta 11 adet durak bulunuyor.

 • Adapazarı 
 • Mithatpaşa
 • Arifiye 
 • Sapanca
 • Büyükderbent YHT
 • İzmit YHT
 • Derince YHT
 • Yarımca YHT
 • Hereke YHT
 • Diliskelesi YHT
 • Gebze

Ada Bölgesel Kaç Saat Sürüyor?

Karayoluyla 55 km olan bu güzergahta trenimizin yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat 23 dakika sürüyor. 

Ada Bölgesel Bilet Fiyatı

Biletler için iligi sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

gebze

Adapazarı ve Gebze İlçelerinin Meşhur Yanları

Adapazarı, Türkiye'nin Marmara bölgesinde yer alır ve birçok yönden ün yapmış bir ilçedir. Tarım ve endüstri alanındaki faaliyetleri en belirgin özelliği olmakla birlikte ilçeyi diğerlerinden farklılaştırmaktadır. Birçok sebze ve meyvenin yetiştiriciliğinin yapıldığı Adapazarı'nda; başlıca buğday, arpa, mısır, fasulye, şekerpancarı, ayçiçeği, patates, soğan ve tütün geçim kaynağıdır.

Tarımın yanı sıra, Adapazarı endüstri ve sanayi alanında da öne çıkmaktadır. İlçede bulunan birçok fabrika ve işletme; otomotiv, tekstil ve metal endüstrisi gibi sektörlerde faaliyet göstermektedir. Bu tarımsal ve endüstriyel faaliyetler hem bölgenin hem de ülkenin ekonomisine önemli bir katkı sunmaktadır.

İlçede bulunan tarihi yapılar ve müzeler, ziyatretçiler için burayı aynı zamanda sanatsal açıdan da cazip hale getiriyor.

Gebze, ülkemizin sanayi ve endüstriyel faaliyetleriyle bilinen yeridir. Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgelerinden birine ev sahipliği yapması nedeniyle ülkenin sanayi ve ekonomi alanında önemli bir yere sahiptir. Başta otomotiv, ilaç, kimya, plastik, metal ve elektronik gibi sektörlerde yerli ve yabancı sermayeli 200den fazla fabrika ve işletme bulunmaktadır.

Bununla birlikte, Türkiye'nin en büyük teknoloji parklarından biri olan Gebze Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Gebze Organize Sanayi Bölgesi) birçok teknoloji şirketinin Ar-Ge faaliyetlerine ev sahipliği yapar.

Coğrafi konumu dolayısıyla da stratejik bir öneme sahip olan Gebze'nin, İstanbul'a yakınlığı ticaret ve ulaşım alanında da önemli bir rol oynamasını sağlar.